Recykling · ołów · Czechy
Złom ołowiu – Czechy: odbiorcy i handel
Czechy przywozi więcej złomu ołowiu, niż wywozi – w 2025 r. o 10,6 tys. t. Największy dostawca: Francja; największy odbiorca: Bułgaria. Dane: Eurostat Comext (CN 7802 00 00) i rejestr „Podmioty”.
Obraz rynku – nie rekomendacja handlowa. Bez cen, ocen i rankingów; kolejność według odległości w linii prostej albo alfabetu. Kontakt – przez stronę spółki; rejestr nie zawiera danych osobowych.
Szukaj odbiorców z ustawionym krajem → Ten kraj – złom miedzi Ten kraj – złom aluminium Ten kraj – złom cynku
Handel złomem
Partnerzy 2025
Skąd przywóz (t)
Dokąd wywóz (t)
Szereg 2015–2025 i wartości jednostkowe
| Rok | Przywóz (t) | Wywóz (t) | Saldo (t) | Wart. jedn. przywozu (EUR/t) | Wart. jedn. wywozu (EUR/t) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 2 666 | 973 | -1 693 | 1 418 | 1 278 |
| 2016 | 10 790 | 975 | -9 815 | 1 376 | 1 264 |
| 2017 | 7 232 | 1 605 | -5 628 | 1 778 | 1 754 |
| 2018 | 8 609 | 904 | -7 705 | 1 661 | 1 265 |
| 2019 | 10 435 | 904 | -9 531 | 1 639 | 1 469 |
| 2020 | 6 946 | 3 522 | -3 424 | 1 483 | 738 |
| 2021 | 8 746 | 4 771 | -3 974 | 1 540 | 954 |
| 2022 | 8 747 | 848 | -7 898 | 1 638 | 1 438 |
| 2023 | 7 194 | 454 | -6 740 | 1 525 | 1 237 |
| 2024 | 8 811 | 178 | -8 633 | 1 472 | 1 013 |
| 2025 | 10 833 | 271 | -10 563 | 1 271 | 947 |
| 2026 rok niepełny: 2026-01/2026-08 | 8 822 | 388 | -8 434 | 1 160 | 1 205 |
Wartość jednostkowa (EUR/t) – iloraz wartości i masy z deklaracji handlowych (Comext); przybliżenie poziomu cen, nie cena rynkowa. Kody CN: 7802 00 00 .
Ołów: odpady i złom ołowiu (7802 00 00). Zużyte akumulatory kwasowo-ołowiowe – osobny szereg (masa akumulatorów, nie ołowiu); szeregów nie sumuje się. Źródło: Eurostat Comext – handel UE według CN8 (DS-045409), stan 2026-11-04. Saldo = wywóz − przywóz. Comext
Zużyte akumulatory kwasowo-ołowiowe – osobny szereg
Tabela lat (dane wykresu)
| Rok | Przywóz (t) | Wywóz (t) | Saldo (t) | Wart. jedn. przywozu (EUR/t) | Wart. jedn. wywozu (EUR/t) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | 323 | 191 | -133 | 719 | 692 |
| 2016 | 8 922 | 448 | -8 475 | 782 | 718 |
| 2017 | 24 802 | 1 031 | -23 772 | 853 | 909 |
| 2018 | 26 832 | 2 163 | -24 669 | 837 | 943 |
| 2019 | 24 985 | 2 201 | -22 784 | 781 | 1 175 |
| 2020 | 28 079 | 2 173 | -25 906 | 705 | 1 161 |
| 2021 | 26 243 | 2 961 | -23 282 | 794 | 942 |
| 2022 przerwa w szeregu | 33 743 | 7 039 | -26 704 | 956 | 865 |
| 2023 | 33 630 | 6 577 | -27 054 | 912 | 846 |
| 2024 | 37 763 | 6 926 | -30 837 | 862 | 784 |
| 2025 | 34 822 | 7 381 | -27 441 | 767 | 674 |
| 2026 rok niepełny: 2026-01/2026-08 | 24 943 | 5 135 | -19 808 | 685 | 632 |
Najwięksi dostawcy złomu (2025)
- Niemcy 24 919 t
- Litwa 7 165 t
- Słowacja 1 545 t
- Austria 954 t
- Francja 218 t
Najwięksi odbiorcy złomu (2025)
- Bułgaria 7 040 t
- Węgry 321 t
- Niemcy 19,6 t
- Polska 0 t
Wartość jednostkowa (EUR/t) – iloraz wartości i masy z deklaracji handlowych (Comext); przybliżenie poziomu cen, nie cena rynkowa. Kody CN: 8548 10 21, 8549 11 10, 8549 11 90 .
Zużyte akumulatory kwasowo-ołowiowe – 8548 10 21 (2015–2021), 8549 11 10 i 8549 11 90 (od 2022). Od 2022 r. szereg obejmuje także odpady i złom akumulatorów (8549 11 90) – lata przed i po 2022 nie są w pełni porównywalne. Masa akumulatorów, nie ołowiu zawartego. Źródło: Eurostat Comext – handel UE według CN8 (DS-045409), stan 2026-11-04. Saldo = wywóz − przywóz. Comext
Tło UE-27
Wywóz złomu ołowiu z UE-27 do państw spoza UE wyniósł w 2025 r. 41,1 tys. t (24,1 tys. t w 2024 r.), przywóz spoza UE – 34,6 tys. t. Główni odbiorcy spoza UE: Indie 38,8 tys. t, Wielka Brytania 1,80 tys. t, Hongkong 0,10 tys. t. Rynek złomu UE →
Odbiorcy – Czechy
Wszyscy odbiorcy w wyszukiwarce →-
ENVIROPOL s.r.o.
Jihlava – zakład przetwarzania elektroodpadów, Jihlava · Czechy
-
HULMAN-kovošrot s.r.o.
Moravský Krumlov – skup złomu metali, Moravský Krumlov · Czechy
-
Kovohutě Příbram nástupnická a.s.
Příbram – huta wtórna ołowiu i odzysk metali szlachetnych, Příbram · Czechy
-
KOVOŠROT SUDA s.r.o.
Plzeň-Křimice – recykling złomu metali nieżelaznych, Plzeň-Křimice · Czechy
-
SAKER Pečky spol. s r.o.
Pečky – zakład przerobu metali nieżelaznych, Pečky · Czechy
-
SAKER, spol. s r.o.
Kroměříž – główny zakład przerobu metali nieżelaznych, Kroměříž · Czechy
-
TSR Czech Republic s.r.o.
Spomyšl – recykling złomu metali nieżelaznych, Spomyšl · Czechy
Odległość w linii prostej (po wielkim kole) od miejsca nadania – nie odległość drogowa. Opis procedury przemieszczania ma charakter ogólny i nie stanowi porady prawnej. Stan prawny na 20.10.2026: rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/1157 w sprawie przemieszczania odpadów. Klasyfikację odpadu i obowiązki stron przemieszczenia ustala się w każdym przypadku osobno.
Strony zakładki „Recykling” i ich wersje Markdown: eksploracja tekstów i danych (także trenowanie modeli) dozwolona z podaniem źródła (ai-waw.com). Pliki danych (.json, .csv, .xlsx) – zastrzeżone (art. 4 ust. 3 dyrektywy (UE) 2019/790), jak pliki danych „Podmiotów”.
Cytowanie: ai-waw.com, „Złom ołowiu – Czechy: odbiorcy i handel”, 2026. · Markdown · JSON
← Odbiorcy według państwa · Tłumacz kodów złomu · Metoda – część „Recykling”