Recykling · ołów · Rumunia

Złom ołowiu – Rumunia: odbiorcy i handel

Rumunia wywozi więcej złomu ołowiu, niż przywozi – w 2025 r. o 0,60 tys. t. Największy dostawca: Izrael; największy odbiorca: Czechy. Dane: Eurostat Comext (CN 7802 00 00) i rejestr „Podmioty”.

Obraz rynku – nie rekomendacja handlowa. Bez cen, ocen i rankingów; kolejność według odległości w linii prostej albo alfabetu. Kontakt – przez stronę spółki; rejestr nie zawiera danych osobowych.

17odbiorców złomu ołowiu w kraju przetop 2 · przetwórcy 15 Pokaż na mapie →
0,30 tys. tprzywóz 2025 · +371,1% r/r
0,90 tys. twywóz 2025 · −57,2% r/r
1 446 EUR/twartość jednostkowa przywozu 2025 – z deklaracji, nie cena rynkowa

Handel złomem

Przywóz i wywóz złomu ołowiu, 2021–2025 (tys. t)
Przywóz i wywóz złomu ołowiu, 2021–2025 (tys. t) Rumunia – złom ołowiu, tys. t: 2021 przywóz 2,40, wywóz 2,10; 2022 przywóz 4, wywóz 1,20; 2023 przywóz 3,80, wywóz 1,80; 2024 przywóz 0,10, wywóz 2,10; 2025 przywóz 0,30, wywóz 0,90. 0 1 2 3 4 5 przywóz 2021: 2 424 t wywóz 2021: 2 138 t 2021 przywóz 2022: 4 017 t wywóz 2022: 1 193 t 2022 przywóz 2023: 3 837 t wywóz 2023: 1 846 t 2023 przywóz 2024: 62 t wywóz 2024: 2 125 t 2024 przywóz 2025: 292 t wywóz 2025: 910 t 2025 przywóz wywóz

Partnerzy 2025

Skąd przywóz (t)

Izrael278
Włochy13,8

Dokąd wywóz (t)

Czechy484
Indie153
Polska139
Belgia48,3
Niemcy32,1
Szereg 2015–2025 i wartości jednostkowe
Handel złomem ołowiu – Rumunia, 2015–2025
Rok Przywóz (t)Wywóz (t)Saldo (t) Wart. jedn. przywozu (EUR/t)Wart. jedn. wywozu (EUR/t)
2015 07 5577 557 –1 177
2016 2 9946 7883 795 1 2361 317
2017 87695074,3 1 9141 827
2018 1542 0501 896 1 9231 646
2019 1 1091 649540 1 6861 482
2020 3 8091 491-2 319 1 3431 391
2021 2 4242 138-286 1 4761 643
2022 4 0171 193-2 824 9301 767
2023 3 8371 846-1 991 8911 840
2024 622 1252 063 7831 763
2025 292910618 1 4461 711
2026 rok niepełny: 2026-01/2026-08 –650650 –1 591

Wartość jednostkowa (EUR/t) – iloraz wartości i masy z deklaracji handlowych (Comext); przybliżenie poziomu cen, nie cena rynkowa. Kody CN: 7802 00 00 . Ołów: odpady i złom ołowiu (7802 00 00). Zużyte akumulatory kwasowo-ołowiowe – osobny szereg (masa akumulatorów, nie ołowiu); szeregów nie sumuje się. Źródło: Eurostat Comext – handel UE według CN8 (DS-045409), stan 2026-11-04. Saldo = wywóz − przywóz. Comext

Zużyte akumulatory kwasowo-ołowiowe – osobny szereg

Handel złomem zużytych akumulatorów kwasowo-ołowiowych – Rumunia, 2015–2025 Rumunia – złom zużytych akumulatorów kwasowo-ołowiowych: przywóz 4 066 t w 2015 i 15 088 t w 2025; wywóz 8 223 t w 2015 i 27 750 t w 2025. Przerwa w szeregu w 2022 r.: od tego roku szereg obejmuje także odpady i złom akumulatorów (8549 11 90) – lata wcześniejsze i późniejsze nie są w pełni porównywalne. 0 10 tys. 20 tys. 30 tys. 2015 2017 2019 2021 2023 2025 Przerwa w szeregu w 2022 r.: od tego roku szereg obejmuje także odpady i złom akumulatorów (8549 11 90) – lata wcześniejsze i późniejsze nie są w pełni porównywalne.przerwa w szeregu wywóz 2015: 8 223 twywóz 2016: 9 289 twywóz 2017: 15 421 twywóz 2018: 8 448 twywóz 2019: 7 672 twywóz 2020: 13 538 twywóz 2021: 19 620 twywóz 2022: 23 330 twywóz 2023: 28 647 twywóz 2024: 28 006 twywóz 2025: 27 750 t przywóz 2015: 4 066 tprzywóz 2016: 3 373 tprzywóz 2017: 1 060 tprzywóz 2018: 961 tprzywóz 2019: 466 tprzywóz 2020: 827 tprzywóz 2021: 0 tprzywóz 2022: 2 522 tprzywóz 2023: 7 441 tprzywóz 2024: 12 931 tprzywóz 2025: 15 088 t
przywóz wywóz tony (masa złomu)
Tabela lat (dane wykresu)
Handel złomem zużytych akumulatorów kwasowo-ołowiowych – Rumunia, 2015–2025
Rok Przywóz (t)Wywóz (t)Saldo (t) Wart. jedn. przywozu (EUR/t)Wart. jedn. wywozu (EUR/t)
2015 4 0668 2234 158 787766
2016 3 3739 2895 916 767868
2017 1 06015 42114 361 1 022993
2018 9618 4487 487 947999
2019 4667 6727 206 1 032897
2020 82713 53812 711 787789
2021 019 62019 620 –924
2022 przerwa w szeregu 2 52223 33020 808 955998
2023 7 44128 64721 206 886971
2024 12 93128 00615 074 844977
2025 15 08827 75012 662 741831
2026 rok niepełny: 2026-01/2026-08 7 68516 5528 867 684731

Najwięksi dostawcy złomu (2025)

  1. Słowacja 4 499 t
  2. Mołdawia 3 941 t
  3. Izrael 3 172 t
  4. Niemcy 3 120 t
  5. Francja 349 t

Najwięksi odbiorcy złomu (2025)

  1. Bułgaria 26 484 t
  2. Węgry 1 247 t
  3. Niemcy 18,5 t

Wartość jednostkowa (EUR/t) – iloraz wartości i masy z deklaracji handlowych (Comext); przybliżenie poziomu cen, nie cena rynkowa. Kody CN: 8548 10 21, 8549 11 10, 8549 11 90 . Zużyte akumulatory kwasowo-ołowiowe – 8548 10 21 (2015–2021), 8549 11 10 i 8549 11 90 (od 2022). Od 2022 r. szereg obejmuje także odpady i złom akumulatorów (8549 11 90) – lata przed i po 2022 nie są w pełni porównywalne. Masa akumulatorów, nie ołowiu zawartego. Źródło: Eurostat Comext – handel UE według CN8 (DS-045409), stan 2026-11-04. Saldo = wywóz − przywóz. Comext

Tło UE-27

Wywóz złomu ołowiu z UE-27 do państw spoza UE wyniósł w 2025 r. 41,1 tys. t (24,1 tys. t w 2024 r.), przywóz spoza UE – 34,6 tys. t. Główni odbiorcy spoza UE: Indie 38,8 tys. t, Wielka Brytania 1,80 tys. t, Hongkong 0,10 tys. t. Rynek złomu UE →

Mapa odbiorców złomu w Europie – Rumunia REMATINVEST S.R.L. – Dorohoi – centrum zbiórki i przerobu złomu, Dorohoi (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) REMATINVEST S.R.L. – Botoșani – centrum zbiórki i przerobu złomu, Botoșani (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) REMATINVEST S.R.L. – Iași – centrum zbiórki i przerobu złomu, Iași (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) REMATINVEST S.R.L. – Baia Mare – centrum zbiórki i przerobu złomu, Baia Mare (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) REMATINVEST S.R.L. – Bistrița – centrum zbiórki i przerobu złomu, Bistrița (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) REMATINVEST S.R.L. – Zalău – centrum zbiórki i przerobu złomu, Zalău (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) REMATINVEST S.R.L. – Oradea – centrum zbiórki i przerobu złomu, Oradea (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) REMATINVEST S.R.L. – Cluj-Napoca – centrum zbiórki i przerobu złomu, Cluj-Napoca (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) REMATINVEST S.R.L. – Mediaș – centrum zbiórki i przerobu złomu, Mediaș (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) ROMBAT S.A. – Copșa Mică (REBAT) – recykling akumulatorów kwasowo-ołowiowych, przetop i rafinacja ołowiu, Copșa Mică (huta wtórna ołowiu (przerób akumulatorów, przetop i rafinacja)) REMATINVEST S.R.L. – Galați – centrum zbiórki i przerobu złomu, Galați (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) REMATINVEST S.R.L. – Arad – centrum zbiórki i przerobu złomu, Arad (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) REMATINVEST S.R.L. – Sibiu – centrum zbiórki i przerobu złomu, Sibiu (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) REMATINVEST S.R.L. – Săcălaz – centrum zbiórki i przerobu złomu, Săcălaz (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej) SC Monbat Recycling S.R.L. – Pantelimon – recykling akumulatorów kwasowo-ołowiowych, produkcja ołowiu i stopów ołowiu, Pantelimon (huta wtórna ołowiu (przerób akumulatorów, przetop i rafinacja)) RematHolding Co. S.R.L. – București – strzępiarka (Chitila), flotacja Zorby i granulacja kabli (Berceni), București (strzępiarka i separacja frakcji metali nieżelaznych) REMATINVEST S.R.L. – Călărași – centrum zbiórki i przerobu złomu, Călărași (recykling złomu metali nieżelaznych i stali nierdzewnej)
przetop (dokument albo ogniwo) przetop – rodzaj zakładu (półwyroby, odlewnia, stopy i tlenek cynku) przetwórca Mapa bazowa: Natural Earth (domena publiczna). Położenie części zakładów: © współtwórcy OpenStreetMap (ODbL).
  1. RematHolding Co. S.R.L.

    București – strzępiarka (Chitila), flotacja Zorby i granulacja kabli (Berceni), București · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Przyjmowane gatunki: złom kabli i przewodów miedzianych w izolacji, złom drutów i kabli aluminiowych, frakcja aluminiowa ze strzępienia (w tym metale nieżelazne mieszane)

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  2. REMATINVEST S.R.L.

    Arad – centrum zbiórki i przerobu złomu, Arad · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  3. REMATINVEST S.R.L.

    Baia Mare – centrum zbiórki i przerobu złomu, Baia Mare · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  4. REMATINVEST S.R.L.

    Bistrița – centrum zbiórki i przerobu złomu, Bistrița · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  5. REMATINVEST S.R.L.

    Botoșani – centrum zbiórki i przerobu złomu, Botoșani · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  6. REMATINVEST S.R.L.

    Călărași – centrum zbiórki i przerobu złomu, Călărași · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  7. REMATINVEST S.R.L.

    Cluj-Napoca – centrum zbiórki i przerobu złomu, Cluj-Napoca · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  8. REMATINVEST S.R.L.

    Dorohoi – centrum zbiórki i przerobu złomu, Dorohoi · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  9. REMATINVEST S.R.L.

    Galați – centrum zbiórki i przerobu złomu, Galați · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  10. REMATINVEST S.R.L.

    Iași – centrum zbiórki i przerobu złomu, Iași · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  11. REMATINVEST S.R.L.

    Mediaș – centrum zbiórki i przerobu złomu, Mediaș · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  12. REMATINVEST S.R.L.

    Oradea – centrum zbiórki i przerobu złomu, Oradea · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  13. REMATINVEST S.R.L.

    Săcălaz – centrum zbiórki i przerobu złomu, Săcălaz · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  14. REMATINVEST S.R.L.

    Sibiu – centrum zbiórki i przerobu złomu, Sibiu · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  15. REMATINVEST S.R.L.

    Zalău – centrum zbiórki i przerobu złomu, Zalău · Rumunia

    przetwórca Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone B źródło klasy B · weryfikacja 2026-10-08

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  16. ROMBAT S.A.

    Copșa Mică (REBAT) – recykling akumulatorów kwasowo-ołowiowych, przetop i rafinacja ołowiu, Copșa Mică · Rumunia

    przetop Złom w dokumencie zakładu A źródło klasy A · weryfikacja 2026-11-04

    Przyjmowane gatunki: zużyte akumulatory kwasowo-ołowiowe (całe albo rozdrobnione)

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

  17. SC Monbat Recycling S.R.L.

    Pantelimon – recykling akumulatorów kwasowo-ołowiowych, produkcja ołowiu i stopów ołowiu, Pantelimon · Rumunia

    przetop Z ogniwa łańcucha – gatunki nieustalone A źródło klasy A · weryfikacja 2026-11-04

    Karta odbiorcy · Źródło ↗

Odległość w linii prostej (po wielkim kole) od miejsca nadania – nie odległość drogowa. Opis procedury przemieszczania ma charakter ogólny i nie stanowi porady prawnej. Stan prawny na 20.10.2026: rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/1157 w sprawie przemieszczania odpadów. Klasyfikację odpadu i obowiązki stron przemieszczenia ustala się w każdym przypadku osobno.

Strony zakładki „Recykling” i ich wersje Markdown: eksploracja tekstów i danych (także trenowanie modeli) dozwolona z podaniem źródła (ai-waw.com). Pliki danych (.json, .csv, .xlsx) – zastrzeżone (art. 4 ust. 3 dyrektywy (UE) 2019/790), jak pliki danych „Podmiotów”.

Cytowanie: ai-waw.com, „Złom ołowiu – Rumunia: odbiorcy i handel”, 2026. · Markdown · JSON

← Odbiorcy według państwa · Tłumacz kodów złomu · Metoda – część „Recykling”