Produkty · Ołów · Blachy, taśmy i płyty · Ołów i stopy ołowiu

Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane

Płyty, blachy, taśmy i folia z ołowiu i jego stopów, walcowane – m.in. obróbki blacharskie i pokrycia dachowe, osłony przed promieniowaniem i izolacja akustyczna; CN wyodrębnia blachy, taśmy i folię o grubości (bez podłoża) do 0,2 mm (7804 11 00) i pozostałe wraz z płytami (7804 19 00). Kod PRODCOM wspólny z proszkami i płatkami.

Metal
Ołów
CN
7804 11 00 7804 19 00
PRODCOM
24.43.21.00

Liczby kluczowe klasy, 2025

Przywóz spoza UE, 2025 13,6 tys. t 32,8 mln EUR
Wywóz poza UE, 2025 12,4 tys. t 38,4 mln EUR
Przywóz wewnątrz UE, 2025 56,5 tys. t 155 mln EUR przywóz zgłoszony przez państwa UE; wywóz wewnątrz UE: 60,9 tys. t
Produkcja UE-27 (PRODCOM), 2025 81,0 tys. tR 200 mln EUR wartość zaokrąglona przez Eurostat (R); kod PRODCOM wspólny dla 2 klas – produkcja całej grupy
Zakłady i państwa 7 zakł. państwa: 3 zakłady produkujące według dokumentów pierwotnych (dolna granica)
Ranga klasy wśród klas ołowiu, 2025 2. z 6 według masy wywozu poza UE przywóz: 4. z 6; wywóz: 2. z 6; produkcja (grupa kodu PRODCOM): 4. z 5; kod wspólny dla 2 klas

z danych W 2025 r. przywóz spoza UE-27 wyniósł 13,6 tys. t (32,8 mln EUR), a wywóz poza UE – 12,4 tys. t (38,4 mln EUR); saldo masy: −1 153 t (nadwyżka przywozu). Przywóz wewnątrz UE (zgłoszony przez państwa UE) – 56,5 tys. t. Główni dostawcy spoza UE: Wielka Brytania (95,3%), Chiny (2,5%) i Turcja (1,3%). Główni odbiorcy spoza UE: Wielka Brytania (38,1%), Macedonia Północna (16,3%) i Malezja (10,3%). W latach 2015–2025 masa przywozu zmieniła się o +6,5%, a wywozu – o −47,7%. Produkcja sprzedana UE-27 według PRODCOM (kod 24.43.21.00, wspólny z klasami: „Proszki i płatki ołowiane”) wyniosła w 2025 r. 81,0 tys. t (200 mln EUR). Zużycie pozorne UE-27 w zakresie kodu PRODCOM (produkcja sprzedana + przywóz spoza UE − wywóz poza UE; bez produkcji na potrzeby własne): 80,0 tys. t.

Stan zbioru: · wersja 2.49 · zweryfikowano u źródła do · Zmiany w zbiorze · Markdown · JSON

Zbiór produktów: 2.2 (4 listopada 2026), rewizja klasy 1 · Jak cytować

Handel UE-27, 2005–2025

Przywóz i wywóz UE-27 – z państwami spoza UE albo wewnątrz UE (przywóz zgłoszony przez państwa UE i ich wywóz do innych państw UE) – w tonach, euro albo jako wartość jednostkowa; rok bieżący – dane miesięczne (rok niepełny).

Rysunek 1. Handel UE-27 – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane spoza UE · tony masy wyrobu · skala liniowa
Handel UE-27 – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane – spoza UE, tony masy wyrobu Handel spoza UE (tony masy wyrobu): przywóz 7 751 t w 2005 i 13,6 tys. t w 2025; wywóz 35,7 tys. t w 2005 i 12,4 tys. t w 2025. 0 10 tys. 20 tys. 30 tys. 40 tys. 50 tys. 2005 2007 2009 2011 2013 2015 2017 2019 2021 2023 2026* wywóz poza UE, 2005: 35,7 tys. twywóz poza UE, 2006: 34,9 tys. twywóz poza UE, 2007: 44,4 tys. twywóz poza UE, 2008: 44,1 tys. twywóz poza UE, 2009: 44,0 tys. twywóz poza UE, 2010: 43,7 tys. twywóz poza UE, 2011: 37,5 tys. twywóz poza UE, 2012: 25,8 tys. twywóz poza UE, 2013: 24,2 tys. twywóz poza UE, 2014: 26,6 tys. twywóz poza UE, 2015: 23,7 tys. twywóz poza UE, 2016: 25,8 tys. twywóz poza UE, 2017: 26,4 tys. twywóz poza UE, 2018: 25,0 tys. twywóz poza UE, 2019: 17,6 tys. twywóz poza UE, 2020: 14,9 tys. twywóz poza UE, 2021: 9 050 twywóz poza UE, 2022: 12,1 tys. twywóz poza UE, 2023: 9 869 twywóz poza UE, 2024: 10,8 tys. twywóz poza UE, 2025: 12,4 tys. twywóz poza UE, 2026-01/2026-08: 6 986 t przywóz spoza UE, 2005: 7 751 tprzywóz spoza UE, 2006: 13,8 tys. tprzywóz spoza UE, 2007: 10,7 tys. tprzywóz spoza UE, 2008: 10,8 tys. tprzywóz spoza UE, 2009: 8 564 tprzywóz spoza UE, 2010: 13,3 tys. tprzywóz spoza UE, 2011: 12,3 tys. tprzywóz spoza UE, 2012: 16,4 tys. tprzywóz spoza UE, 2013: 15,7 tys. tprzywóz spoza UE, 2014: 14,2 tys. tprzywóz spoza UE, 2015: 12,7 tys. tprzywóz spoza UE, 2016: 9 416 tprzywóz spoza UE, 2017: 8 636 tprzywóz spoza UE, 2018: 9 553 tprzywóz spoza UE, 2019: 6 769 tprzywóz spoza UE, 2020: 6 991 tprzywóz spoza UE, 2021: 10,1 tys. tprzywóz spoza UE, 2022: 11,1 tys. tprzywóz spoza UE, 2023: 14,4 tys. tprzywóz spoza UE, 2024: 14,2 tys. tprzywóz spoza UE, 2025: 13,6 tys. tprzywóz spoza UE, 2026-01/2026-08: 9 963 t

przywóz spoza UE wywóz poza UE 2026* – dane za okres 2026-01/2026-08 (rok niepełny, pusty znacznik, bez linii)

Źródło: Eurostat, Comext DS-045409 (CN8 klasy, UE-27); opracowanie ai-waw.com – zbiór produktów 2.2.
Eurostat, Comext DS-045409 (dane roczne) – ostatnie dane: 2025; pobrano: 2026-11-04; następna aktualizacja: 2027-02 (okres 2026)
Eurostat, Comext DS-045409 (dane miesięczne) – ostatnie dane: 2026-08 (wewnątrz UE: 2026-07); pobrano: 2026-11-04; następna aktualizacja: 2026-11-13 (okres 2026-09)

Dane rysunku (tabela)
Handel UE-27 – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane – spoza UE, tony masy wyrobu
Rokprzywóz spoza UEwywóz poza UE Saldo
2005 7 75135 662 27 911
2006 13 77534 934 21 159
2007 10 70444 390 33 686
2008 10 81444 101 33 287
2009 8 56443 969 35 405
2010 13 29543 704 30 409
2011 12 26937 548 25 278
2012 16 37025 831 9 461
2013 15 66424 233 8 569
2014 14 19226 580 12 388
2015 12 74723 747 11 001
2016 9 41625 775 16 360
2017 8 63626 363 17 727
2018 9 55325 004 15 452
2019 6 76917 611 10 842
2020 6 99114 934 7 943
2021 10 0679 050 −1 016
2022 11 09512 078 982
2023 14 3719 869 −4 502
2024 14 24510 818 −3 427
2025 13 58112 429 −1 153
2026 2026-01/2026-08 9 9636 986 −2 977

tony masy wyrobu. Saldo = wywóz − przywóz.

Bilans grupy kodu PRODCOM w UE-27, 2025

Produkcja sprzedana UE-27 (PRODCOM) i przywóz spoza UE tworzą podaż; podaż to zużycie pozorne i wywóz poza UE. Pasy mają szerokość proporcjonalną do ton (jedna skala); handel wewnątrz UE to pętla – przemieszcza wyroby między państwami UE i nie zmienia bilansu UE-27.

Rysunek 2. Bilans w UE-27 – grupa PRODCOM 24.43.21.00 (2 klas, w tym Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane), 2025 zakres kodu PRODCOM 24.43.21.00; tony
Bilans w UE-27 – grupa PRODCOM 24.43.21.00 (2 klas, w tym Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane), 2025 Bilans UE-27 w 2025: produkcja sprzedana 81,0 tys. t, przywóz spoza UE 13,8 tys. t, wywóz poza UE 14,8 tys. t, zużycie pozorne 80,0 tys. t; handel wewnątrz UE klasy 56,5 tys. t (pętla). Handel wewnątrz UE (klasa): 56,5 tys. t Handel wewnątrz UE (klasa): 56,5 tys. t pętla – nie zmienia bilansu UE-27 – szerokość pętli ograniczona Produkcja sprzedana UE-27 (grupa kodu): 81,0 tys. t Przywóz spoza UE (grupa kodu): 13,8 tys. t Zużycie pozorne (grupa kodu): 80,0 tys. t Wywóz poza UE (grupa kodu): 14,8 tys. t Produkcja sprzedana UE-27 (grupa kodu): 81,0 tys. t Produkcja sprzedana UE-27 (grupa kodu) 81,0 tys. t (R) Przywóz spoza UE (grupa kodu): 13,8 tys. t Przywóz spoza UE (grupa kodu) 13,8 tys. t Zużycie pozorne (grupa kodu): 80,0 tys. t Zużycie pozorne (grupa kodu) 80,0 tys. t Wywóz poza UE (grupa kodu): 14,8 tys. t Wywóz poza UE (grupa kodu) 14,8 tys. t Podaż UE-27 (grupa kodu): 94,8 tys. t Podaż UE-27 (grupa kodu) 94,8 tys. t

Źródło: Eurostat, PRODCOM DS-059358 i DS-059367, Comext DS-045409; opracowanie ai-waw.com – zbiór produktów 2.2. Produkcja, przywóz, wywóz i zużycie pozorne – w zakresie kodu PRODCOM 24.43.21.00 (wszystkie klasy tego kodu i kody CN jego zakresu); handel wewnątrz UE – kody CN klasy. Flaga produkcji R – wartość zaokrąglona przez Eurostat (R).
Eurostat, Comext DS-045409 (dane roczne) – ostatnie dane: 2025; pobrano: 2026-11-04; następna aktualizacja: 2027-02 (okres 2026)
Eurostat, PRODCOM DS-059358, DS-059367 – ostatnie dane: 2025; pobrano: 2026-11-04; następna aktualizacja: 2027-07 (okres 2026)

Dane rysunku (tabela)
Bilans w UE-27 – grupa PRODCOM 24.43.21.00 (2 klas, w tym Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane), 2025
Pozycja bilansuMasa (t)
Produkcja sprzedana UE-27 (grupa kodu)81 000 (R)
Przywóz spoza UE (grupa kodu)13 776
Podaż UE-27 (grupa kodu)94 776
Wywóz poza UE (grupa kodu)14 819
Zużycie pozorne (grupa kodu)79 957
Handel wewnątrz UE (klasa)56 523

Produkcja PRODCOM i zużycie pozorne

Produkcja sprzedana UE-27 według PRODCOM (kody 24.43.21.00) i zużycie pozorne = produkcja + przywóz spoza UE − wywóz poza UE. Flagi Eurostatu nad słupkami: E – szacunek, R – wartość zaokrąglona; C – wartość poufna (bez słupka, nie uzupełnia się). Kod PRODCOM obejmuje też klasy: Proszki i płatki ołowiane .

Rysunek 3. Produkcja sprzedana UE-27 i zużycie pozorne – grupa PRODCOM 24.43.21.00 (2 klas, w tym Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane), 2005–2025 tony masy wyrobu
Produkcja sprzedana UE-27 i zużycie pozorne – grupa PRODCOM 24.43.21.00 (2 klas, w tym Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane), 2005–2025 Produkcja sprzedana UE-27 (PRODCOM 24.43.21.00): 156 tys. t w 2006, 81,0 tys. t w 2025. Zużycie pozorne w :to: 80,0 tys. t. 0 50 tys. 100 tys. 150 tys. 200 tys. 2005 2007 2009 2011 2013 2015 2017 2019 2021 2023 2025 2005: luka– 2006: 156 tys. t 2007: 161 tys. t 2008: 150 tys. t (szacunek Eurostatu (E)) 2009: 119 tys. t 2010: 114 tys. t 2011: 108 tys. t 2012: 82,3 tys. t 2013: 113 tys. t 2014: 110 tys. t 2015: 108 tys. t 2016: 95,2 tys. t 2017: 119 tys. t 2018: 103 tys. t 2019: 117 tys. t 2020: 91,4 tys. t 2021: 100 tys. t (wartość zaokrąglona przez Eurostat (R)) 2022: 77,8 tys. t (szacunek Eurostatu (E)) 2023: 80,0 tys. t (wartość zaokrąglona przez Eurostat (R)) 2024: 75,5 tys. t 2025: 81,0 tys. t (wartość zaokrąglona przez Eurostat (R)) zużycie pozorne, 2006: 135 tys. tzużycie pozorne, 2007: 127 tys. tzużycie pozorne, 2008: 116 tys. tzużycie pozorne, 2009: 83,1 tys. tzużycie pozorne, 2010: 83,5 tys. tzużycie pozorne, 2011: 68,6 tys. tzużycie pozorne, 2012: 72,1 tys. tzużycie pozorne, 2013: 116 tys. tzużycie pozorne, 2014: 98,4 tys. tzużycie pozorne, 2015: 97,6 tys. tzużycie pozorne, 2016: 78,1 tys. tzużycie pozorne, 2017: 102 tys. tzużycie pozorne, 2018: 87,6 tys. tzużycie pozorne, 2019: 106 tys. tzużycie pozorne, 2020: 82,1 tys. tzużycie pozorne, 2021: 97,8 tys. tzużycie pozorne, 2022: 73,9 tys. tzużycie pozorne, 2023: 82,1 tys. tzużycie pozorne, 2024: 77,4 tys. tzużycie pozorne, 2025: 80,0 tys. t E R E R R

produkcja sprzedana UE-27 (t) szacunek Eurostatu (E) zużycie pozorne (t) E – szacunek Eurostatu, R – zaokrąglone, C – poufne (bez słupka), „–” – luka

Źródło: Eurostat, PRODCOM DS-059358 i DS-059367 (produkcja sprzedana), Comext DS-045409 (handel do zużycia pozornego); opracowanie ai-waw.com – zbiór produktów 2.2. Zakres kodu PRODCOM 24.43.21.00 (klasy: Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane, Proszki i płatki ołowiane). Produkcja sprzedana (bez produkcji na potrzeby własne). Lata bez liczb – brak produkcji UE-27 (poufność, brak kodu, wartość niewiarygodna – X) lub kod CN niejednoznaczny.
Eurostat, PRODCOM DS-059358, DS-059367 – ostatnie dane: 2025; pobrano: 2026-11-04; następna aktualizacja: 2027-07 (okres 2026)

Dane rysunku (tabela)
Produkcja sprzedana UE-27 i zużycie pozorne – grupa PRODCOM 24.43.21.00 (2 klas, w tym Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane), 2005–2025
RokProdukcja sprzedana (t)Flaga ilości Wartość (EUR)Zużycie pozorne (t)
2005 luka – –
2006 156 496 191 067 634 135 256
2007 161 017 284 309 598 127 451
2008 150 171 E 257 779 604 116 142
2009 119 298 193 232 967 83 102
2010 114 199 202 484 078 83 537
2011 107 889 219 312 234 68 591
2012 82 306 163 343 404 72 084
2013 112 530 197 561 329 116 159
2014 110 375 187 002 625 98 358
2015 108 348 180 633 134 97 636
2016 95 250 174 455 776 78 072
2017 119 239 258 481 408 101 526
2018 103 275 226 727 137 87 554
2019 116 857 238 969 092 105 695
2020 91 448 190 581 416 82 118
2021 100 000 R 250 000 000 97 754
2022 77 806 E 210 000 000 73 945
2023 80 000 R 240 000 000 82 116
2024 75 545 210 566 267 77 379
2025 81 000 R 200 000 000 79 957

Państwa UE-27, 2025

Saldo masy państwa (wywóz − przywóz, wszyscy partnerzy, także inne państwa UE) albo udział państwa w wywozie lub przywozie 27 państw UE. Zakłady klasy na mapie – rysunek 8.

Rysunek 4. Państwa UE-27 w handlu klasą – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane, 2025 Saldo masy
Państwa UE-27 w handlu klasą – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane, 2025 – Saldo masy Saldo masy państw UE-27 w 2025: największa nadwyżka wywozu – Czechy (+20,5 tys. t), największa nadwyżka przywozu – Francja (−14,7 tys. t). Szwecja: saldo −32 t (wywóz 38,2 t, przywóz 70,2 t)Hiszpania: saldo +303 t (wywóz 1 368 t, przywóz 1 065 t)Słowacja: saldo −188 t (wywóz 120 t, przywóz 307 t)Słowenia: saldo +357 t (wywóz 412 t, przywóz 55,3 t)Rumunia: saldo −518 t (wywóz 0,1 t, przywóz 518 t)Portugalia: saldo −215 t (wywóz 24,9 t, przywóz 240 t)Polska: saldo −1 118 t (wywóz 545 t, przywóz 1 663 t)Niderlandy: saldo +1 039 t (wywóz 9 049 t, przywóz 8 011 t)Malta: saldo −12,1 t (wywóz 0 t, przywóz 12,1 t)Luksemburg: saldo −97,1 t (wywóz 13,3 t, przywóz 110 t)Litwa: saldo −51,3 t (wywóz 1,6 t, przywóz 52,9 t)Łotwa: saldo −50,2 t (wywóz 21 t, przywóz 71,2 t)Włochy: saldo +3 134 t (wywóz 4 245 t, przywóz 1 111 t)Irlandia: saldo +454 t (wywóz 4 746 t, przywóz 4 292 t)Węgry: saldo −126 t (wywóz 39,1 t, przywóz 165 t)Grecja: saldo +3 638 t (wywóz 4 880 t, przywóz 1 242 t)Niemcy: saldo +2 413 t (wywóz 24,2 tys. t, przywóz 21,8 tys. t)Francja: saldo −14,7 tys. t (wywóz 1 657 t, przywóz 16,4 tys. t)Finlandia: saldo −67 t (wywóz 70,4 t, przywóz 137 t)Estonia: saldo −202 t (wywóz 0,1 t, przywóz 202 t)Dania: saldo −98,4 t (wywóz 4,3 t, przywóz 103 t)Czechy: saldo +20,5 tys. t (wywóz 20,7 tys. t, przywóz 264 t)Cypr: saldo 0 t (wywóz 0 t, przywóz 0 t)Chorwacja: saldo −75,6 t (wywóz 67,1 t, przywóz 143 t)Bułgaria: saldo −3 338 t (wywóz 0,5 t, przywóz 3 339 t)Belgia: saldo −6 810 t (wywóz 1 027 t, przywóz 7 836 t)Austria: saldo −911 t (wywóz 7,5 t, przywóz 919 t) Luksemburg: saldo −97,1 t (wywóz 13,3 t, przywóz 110 t)LUMalta: saldo −12,1 t (wywóz 0 t, przywóz 12,1 t)MTCypr: saldo 0 t (wywóz 0 t, przywóz 0 t)CY Saldo masy, 2025 nadwyżka wywozu ≥ 8 190 t nadwyżka wywozu 2 048 t–8 190 t nadwyżka wywozu < 2 048 t saldo ≈ 0 nadwyżka przywozu < 2 048 t nadwyżka przywozu 2 048 t–8 190 t nadwyżka przywozu ≥ 8 190 t państwa spoza UE

nadwyżka wywozu ≥ 8 190 tnadwyżka wywozu 2 048 t–8 190 tnadwyżka wywozu < 2 048 tsaldo ≈ 0nadwyżka przywozu < 2 048 tnadwyżka przywozu 2 048 t–8 190 tnadwyżka przywozu ≥ 8 190 tpaństwa spoza UE

Źródło: Eurostat, Comext DS-045409 (CN8 klasy, UE-27); opracowanie ai-waw.com – zbiór produktów 2.2. Handel państw UE-27 ze wszystkimi partnerami (WORLD); udział – w sumie 27 państw. Progi salda – 10% i 40% największego salda w wartości bezwzględnej. Mapa państw opiera się na deklaracjach państwa (jego wywóz i przywóz), mapa przepływów – na deklaracjach przywozu partnerów (państwo wysyłki); różnice to asymetrie statystyki handlu wewnątrz UE (tranzyt, handel trójstronny, poufność). Mapa bazowa: Natural Earth (domena publiczna), odwzorowanie stożkowe Lamberta.
Eurostat, Comext DS-045409 (dane roczne) – ostatnie dane: 2025; pobrano: 2026-11-04; następna aktualizacja: 2027-02 (okres 2026)

Dane rysunku (tabela)
Państwa UE-27 w handlu klasą – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane, 2025
PaństwoPrzywóz (t)Wywóz (t) Saldo (t)Udział w przywozie UE-27 (%)Udział w wywozie UE-27 (%) Wywóz wewnątrz UE według deklaracji partnerów (t)
Czechy26420 739 +20,5 tys. t0,428,3 20 027
Grecja1 2424 880 +3 638 t1,86,7 3 219
Włochy1 1114 245 +3 134 t1,65,8 1 070
Niemcy21 81624 228 +2 413 t31,133,1 19 710
Niderlandy8 0119 049 +1 039 t11,412,4 5 967
Irlandia4 2924 746 +454 t6,16,5 353
Słowenia55412 +357 t0,10,6 18
Hiszpania1 0651 368 +303 t1,51,9 1 119
Cypr00 0 t0,00,0 0
Malta120 −12,1 t0,00,0 0
Szwecja7038 −32 t0,10,1 25
Łotwa7121 −50,2 t0,10,0 225
Litwa532 −51,3 t0,10,0 5
Finlandia13770 −67 t0,20,1 1
Chorwacja14367 −75,6 t0,20,1 0
Luksemburg11013 −97,1 t0,20,0 5
Dania1034 −98,4 t0,20,0 3
Węgry16539 −126 t0,20,1 3
Słowacja307120 −188 t0,40,2 2
Estonia2020 −202 t0,30,0 1
Portugalia24025 −215 t0,30,0 28
Rumunia5180 −518 t0,70,0 1
Austria9198 −911 t1,30,0 240
Polska1 663545 −1 118 t2,40,7 261
Bułgaria3 3391 −3 338 t4,80,0 3
Belgia7 8361 027 −6 810 t11,21,4 2 076
Francja16 3601 657 −14,7 tys. t23,32,3 2 161

Przepływy wewnątrz UE, 2025

Łuki prowadzą od państwa wysyłki do państwa przeznaczenia (przywóz zgłoszony przez państwo UE według państwa wysyłki); szerokość – proporcjonalna do pierwiastka masy.

Rysunek 5. Przepływy wewnątrz UE – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane, 2025 Pokazano 22 z 207 przepływów (95,3% masy)
Przepływy wewnątrz UE – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane, 2025 Handel wewnątrz UE w 2025: łącznie 56,5 tys. t; największy przepływ – Czechy → Niemcy (19,8 tys. t). Pokazano 22 z 207 przepływów (95,3% masy) Czechy → Niemcy: 19,8 tys. t (58,8 mln EUR)Niemcy → Francja: 9 865 t (26,5 mln EUR)Grecja → Bułgaria: 3 219 t (5,45 mln EUR)Niderlandy → Francja: 3 102 t (6,44 mln EUR)Niemcy → Niderlandy: 2 860 t (10,8 mln EUR)Niderlandy → Belgia: 2 740 t (5,53 mln EUR)Niemcy → Belgia: 2 700 t (7,28 mln EUR)Belgia → Niderlandy: 2 028 t (5,42 mln EUR)Niemcy → Polska: 1 427 t (5,25 mln EUR)Francja → Grecja: 1 085 t (1,41 mln EUR)Francja → Belgia: 924 t (1,99 mln EUR)Niemcy → Włochy: 720 t (1,85 mln EUR)Hiszpania → Belgia: 585 t (1,23 mln EUR)Włochy → Austria: 478 t (579 tys. EUR)Niemcy → Rumunia: 475 t (1,29 mln EUR)Niemcy → Austria: 429 t (1,32 mln EUR)Irlandia → Niderlandy: 353 t (1,08 mln EUR)Włochy → Francja: 245 t (845 tys. EUR)Hiszpania → Portugalia: 240 t (707 tys. EUR)Austria → Hiszpania: 221 t (27,8 tys. EUR)Niemcy → Czechy: 216 t (1,35 mln EUR)Łotwa → Niderlandy: 211 t (388 tys. EUR) CzechyCZNiemcyDEFrancjaFRGrecjaGRBułgariaBGNiderlandyNLBelgiaBEPolskaPLWłochyITHiszpaniaESAustriaATRumuniaROIrlandiaIEPortugaliaPTŁotwaLV Łuk: wysyłka → przeznaczenie Pokazano 22 z 207 przepływów (95,3% masy) 10,0 tys. t 2 000 t 500 t

Łuk: wysyłka → przeznaczenie10,0 tys. t2 000 t500 t

Źródło: Eurostat, Comext DS-045409 (CN8 klasy, UE-27); opracowanie ai-waw.com – zbiór produktów 2.2. Przywóz państw UE według państwa wysyłki (partnerzy UE-27); pary posortowane malejąco według masy. Szerokość łuku – proporcjonalna do pierwiastka masy (wzorce w legendzie). Mapa państw opiera się na deklaracjach państwa (jego wywóz i przywóz), mapa przepływów – na deklaracjach przywozu partnerów (państwo wysyłki); różnice to asymetrie statystyki handlu wewnątrz UE (tranzyt, handel trójstronny, poufność). Mapa bazowa: Natural Earth (domena publiczna), odwzorowanie stożkowe Lamberta.
Eurostat, Comext DS-045409 (dane roczne) – ostatnie dane: 2025; pobrano: 2026-11-04; następna aktualizacja: 2027-02 (okres 2026)

Dane rysunku (tabela)
Przepływy wewnątrz UE – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane, 2025
Przepływ (wysyłka → przeznaczenie)Masa (t)Wartość (EUR)
Czechy → Niemcy19 76658 764 859
Niemcy → Francja9 86526 502 242
Grecja → Bułgaria3 2195 454 283
Niderlandy → Francja3 1026 444 515
Niemcy → Niderlandy2 86010 828 509
Niderlandy → Belgia2 7405 530 009
Niemcy → Belgia2 7007 279 318
Belgia → Niderlandy2 0285 423 906
Niemcy → Polska1 4275 253 982
Francja → Grecja1 0851 413 600
Francja → Belgia9241 987 889
Niemcy → Włochy7201 850 387
Hiszpania → Belgia5851 226 799
Włochy → Austria478578 877
Niemcy → Rumunia4751 294 860
Niemcy → Austria4291 320 320
Irlandia → Niderlandy3531 078 311
Włochy → Francja245845 168
Hiszpania → Portugalia240707 292
Austria → Hiszpania22127 788
Niemcy → Czechy2161 347 707
Łotwa → Niderlandy211388 092

Partnerzy spoza UE, 2025

Dziesięciu największych dostawców i odbiorców spoza UE; strzałki od partnera do UE (przywóz) albo z UE do partnera (wywóz), szerokość – proporcjonalna do pierwiastka masy.

Rysunek 6. Przywóz do UE-27 według państwa pochodzenia – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane, 2025 10 największych partnerów, tony
Przywóz do UE-27 według państwa pochodzenia – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane, 2025 Przywóz do UE-27 spoza UE w 2025: 10 największych dostawców ma 100,0% masy; najwięksi: Wielka Brytania 95,3%, Chiny 2,5%, Turcja 1,3%. Korea Południowa → UE-27: 0,9 t (20,6 tys. EUR; 0,0% przywozu spoza UE) (punkt umowny na brzegu mapy)Szwajcaria → UE-27: 1,5 t (4 936 EUR; 0,0% przywozu spoza UE)Norwegia → UE-27: 4,1 t (17,4 tys. EUR; 0,0% przywozu spoza UE)Australia → UE-27: 8,8 t (43,3 tys. EUR; 0,1% przywozu spoza UE) (punkt umowny na brzegu mapy)Serbia → UE-27: 14,4 t (75,1 tys. EUR; 0,1% przywozu spoza UE)Malezja → UE-27: 43,6 t (175 tys. EUR; 0,3% przywozu spoza UE) (punkt umowny na brzegu mapy)Stany Zjednoczone → UE-27: 54,2 t (1,08 mln EUR; 0,4% przywozu spoza UE) (punkt umowny na brzegu mapy)Turcja → UE-27: 172 t (574 tys. EUR; 1,3% przywozu spoza UE)Chiny → UE-27: 333 t (722 tys. EUR; 2,5% przywozu spoza UE) (punkt umowny na brzegu mapy)Wielka Brytania → UE-27: 12,9 tys. t (30,1 mln EUR; 95,3% przywozu spoza UE) UE-27 UE-27 Wielka Brytania → UE-27: 12,9 tys. t (30,1 mln EUR; 95,3% przywozu spoza UE) 1. Wielka Brytania · 12,95 tys. t Chiny → UE-27: 333 t (722 tys. EUR; 2,5% przywozu spoza UE) (punkt umowny na brzegu mapy) 2. Chiny* · 332,8 t Turcja → UE-27: 172 t (574 tys. EUR; 1,3% przywozu spoza UE) 3. Turcja · 171,5 t Stany Zjednoczone → UE-27: 54,2 t (1,08 mln EUR; 0,4% przywozu spoza UE) (punkt umowny na brzegu mapy) 4. Stany Zjednoczone* · 54,2 t Malezja → UE-27: 43,6 t (175 tys. EUR; 0,3% przywozu spoza UE) (punkt umowny na brzegu mapy) 5. Malezja* · 43,6 t Serbia → UE-27: 14,4 t (75,1 tys. EUR; 0,1% przywozu spoza UE) 6. Serbia · 14,4 t Australia → UE-27: 8,8 t (43,3 tys. EUR; 0,1% przywozu spoza UE) (punkt umowny na brzegu mapy) 7. Australia* · 8,8 t Norwegia → UE-27: 4,1 t (17,4 tys. EUR; 0,0% przywozu spoza UE) 8. Norwegia · 4,1 t Szwajcaria → UE-27: 1,5 t (4 936 EUR; 0,0% przywozu spoza UE) 9. Szwajcaria · 1,5 t Korea Południowa → UE-27: 0,9 t (20,6 tys. EUR; 0,0% przywozu spoza UE) (punkt umowny na brzegu mapy) 10. Korea Południowa* · 0,9 t
  1. Wielka Brytania · 12,9 tys. t
  2. Chiny* · 333 t
  3. Turcja · 172 t
  4. Stany Zjednoczone* · 54,2 t
  5. Malezja* · 43,6 t
  6. Serbia · 14,4 t
  7. Australia* · 8,8 t
  8. Norwegia · 4,1 t
  9. Szwajcaria · 1,5 t
  10. Korea Południowa* · 0,9 t

Strzałka od/do punktu UE-27 (umowny środek obszaru UE); liczba – miejsce w rankingu i masa10,0 tys. t2 000 t500 t * państwo poza kadrem – punkt umowny na brzegu mapy w kierunku od UE; kierunek strzałki umowny

Źródło: Eurostat, Comext DS-045409 (CN8 klasy, UE-27); opracowanie ai-waw.com – zbiór produktów 2.2. Udziały i koncentracja – w masie handlu spoza UE (z partnerami niepodanymi). Mapa bazowa: Natural Earth (domena publiczna), odwzorowanie stożkowe Lamberta.
Eurostat, Comext DS-045409 (dane roczne) – ostatnie dane: 2025; pobrano: 2026-11-04; następna aktualizacja: 2027-02 (okres 2026)

Dane rysunku (tabela)
Przywóz do UE-27 według państwa pochodzenia – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane, 2025
#PaństwoMasa (t)Wartość (EUR)Udział (%)
1Wielka Brytania12 94930 100 43795,3
2Chiny333721 7012,5
3Turcja172573 8851,3
4Stany Zjednoczone541 084 5510,4
5Malezja44175 0130,3
6Serbia1475 0670,1
7Australia943 2710,1
8Norwegia417 4030,0
9Szwajcaria24 9360,0
10Korea Południowa120 6140,0

Dostawcy spoza UE, 2025

HHI (masa z ustalonym państwem) 9 098 · trzej najwięksi 99,1% · partnerów: 19 · masa z przypisanym państwem 100,0%

Dostawcy spoza UE
PaństwoMasa (t)Udział (%)
Wielka Brytania12 949 95,3
Chiny333 2,5
Turcja172 1,3
Stany Zjednoczone54 0,4
Malezja44 0,3
Serbia14 0,1
Australia9 0,1
Norwegia4 0,0
Szwajcaria2 0,0
Korea Południowa1 0,0

Najszybciej rosnący, 2020 → 2025

  • Wielka Brytania 6 825 → 12 949 t (+89,7%)

Nowi partnerzy

  • Chiny 333 t
  • Turcja 172 t

Zmiana dotyczy partnerów z masą w 2020 r. co najmniej 100 t (próg: większa z liczb 100 t i 1% masy spoza UE); HHI – suma kwadratów udziałów (0–10 000).

Odbiorcy spoza UE, 2025

HHI (masa z ustalonym państwem) 1 967 · trzej najwięksi 64,6% · partnerów: 72 · masa z przypisanym państwem 100,0%

Odbiorcy spoza UE
PaństwoMasa (t)Udział (%)
Wielka Brytania4 732 38,1
Macedonia Północna2 021 16,3
Malezja1 282 10,3
Stany Zjednoczone1 164 9,4
Szwajcaria630 5,1
Singapur419 3,4
Norwegia247 2,0
Ukraina228 1,8
Korea Południowa210 1,7
Meksyk210 1,7

Najszybciej rosnący, 2020 → 2025

  • Macedonia Północna 1 393 → 2 021 t (+45,1%)

Najszybciej malejący, 2020 → 2025

  • Białoruś 187 → 14 t (−92,4%)
  • Wielka Brytania 11 870 → 4 732 t (−60,1%)
  • Izrael 153 → 110 t (−28,3%)
  • Japonia 235 → 188 t (−20,3%)
  • Singapur 506 → 419 t (−17,2%)

Nowi partnerzy

  • Malezja 1 282 t
  • Stany Zjednoczone 1 164 t
  • Szwajcaria 630 t
  • Norwegia 247 t
  • Ukraina 228 t

Zmiana dotyczy partnerów z masą w 2020 r. co najmniej 149 t (próg: większa z liczb 100 t i 1% masy spoza UE); HHI – suma kwadratów udziałów (0–10 000).

Łańcuch produktu

Miejsce klasy w łańcuchu przetwarzania: metal nieobrobiony, klasy poprzedzające, klasa, klasy następne i złom. Węzły to klasy słownika (odnośniki); klasa bieżąca – w barwie akcentu.

Rysunek 7. Łańcuch produktu – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane
Łańcuch produktu – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane Łańcuch klasy „Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane”: klasy poprzedzające – Ołów rafinowany nieobrobiony; klasy następne – –. Klasy poprzedzające Ołów rafinowany nieobrobiony (CN 7801 10 00) Ołów rafinowany nieobrobiony CN 7801 10 00 Klasa Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane (CN 7804 11 00, 7804 19 00) Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane CN 7804 11 00 + 1 Złom Złom ołowiu (CN 7802) Złom ołowiu CN 7802

Schemat porządkuje klasy słownika w kolejności przetwarzania (reguły rodzin w kodzie portalu: ten sam materiał, wyrób pochodny po niepochodnym; ogniwa wskazane wprost – np. puszki z taśmy puszkowej, odlewy ciśnieniowe ze stopów odlewniczych, stal powlekana ze stopów do cynkowania, blachy i tlenki ołowiu z ołowiu rafinowanego, akumulatory kwasowo-ołowiowe ze stopów ołowiu i tlenku ołowiu); strzałka nie oznacza dostaw między konkretnymi zakładami. Wsad i złom – pozycje CN metalu, nie klasy słownika (ołów – tylko złom: ołów nieobrobiony to klasy słownika).

Dane rysunku (tabela)
Łańcuch produktu – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane
NazwaOgniwoCN
Ołów rafinowany nieobrobionyKlasy poprzedzające 7801 10 00
Płyty, blachy, taśmy i folia ołowianeKlasa 7804 11 00 7804 19 00
Złom ołowiuZłom 7802

Rysunek 8. Mapa zakładów

produkuje (7) planowana produkcja (0) produkcja zakończona (0)

Źródło: rejestr „Podmioty” ai-waw.com (wpisy z dokumentów pierwotnych), stan: 2026-11-04, wersja 2.49. zakłady bez współrzędnych nie są na mapie. Mapa bazowa: Natural Earth (domena publiczna). Położenie części zakładów: © współtwórcy OpenStreetMap (ODbL).

Producenci

Każdy wpis z dokumentu pierwotnego (klasa A/B/C i strona dokumentu), z datą weryfikacji i podmiotem kontrolującym zakład (GLEIF Level 2 albo dokumenty spółek).

7
zakłady produkujące (w tym spoza UE) w tym w UE-27: 2
7
spółki
3
państwa
0,0%
kontrola spoza UE – zakłady w UE-27

Grupy kapitałowe (spółka bez grupy liczona osobno): 7
Kontrola spoza UE – zakłady w UE-27: 0 z 1 zakładów z ustalonym kontrolującym (w UE-27 produkuje 2 z 7 zakładów; zakłady spoza UE są poza wskaźnikiem; logika i obszar „Kontroli kapitałowej”).
Żaden dokument nie podaje zdolności dla tej klasy – suma nie jest liczona.

Porównaj pierwszych 5 producentów

Wpisy zakładów: 7.

CSV JSON Metadane

Producenci – Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane
ZakładSpółkaGrupa StanStopyŹródło WeryfikacjaKontrolujący
Příbram – huta wtórna ołowiu i odzysk metali szlachetnych Příbram, Czechy porównaj Kovohutě Příbram nástupnická a.s. – produkuje – B Witryna spółki – półwyroby ołowiane i cynowe: blachy i folie ołowiane walcowane (kovopb.cz) Kovohutě Příbram nástupnická a.s. Czechy · UE-27 · GLEIF, wyjątek
Chester – wyroby z ołowiu (blacha walcowana, odlewy, śrut, osłony) z przetopu gąsek i złomu ołowiu Chester, Wielka Brytania porównaj Calder Industrial Materials Limited – produkuje – A Environment Agency – Public Register, Environmental Permitting Regulations – Installations, pozwolenie EPR/BK9423IS (status: Effective, posiadacz: CALDER INDUSTRIAL MATERIALS LIMITED) nieustalone
Norton Canes (Cannock) – blacha ołowiana walcowana i lana z ołowiu pierwotnego i złomu ołowiu (The Lead Mill) Norton Canes (Cannock), Wielka Brytania porównaj Central Milled Lead Limited – produkuje – A Cannock Chase District Council – Permit to operate non-ferrous metals installation, ref. EPR 2/20 3/25, Central Milled Lead Limited s. 3 nieustalone
Darley Dale – huta wtórna ołowiu (recykling akumulatorów) Darley Dale, Wielka Brytania porównaj HJE Limited – produkuje – A Environment Agency – dokument decyzyjny pozwolenia EPR/BL5598IR/V009 (Darley Dale): taśma ołowiana z walcowni taśm („strip mill”), s. 14 i 32 32 Ecobat · dokument
Welwyn Garden City – walcownia blachy ołowianej z ołowiu z recyklingu (British Lead) Welwyn Garden City, Wielka Brytania porównaj HJE Limited – produkuje – A Environment Agency – Public Register, Environmental Permitting Regulations – Installations, pozwolenie EPR/BL8317IK (status: Effective, posiadacz: HJE LIMITED) nieustalone
Woodville (Swadlincote) – blacha ołowiana z przetopu i rafinacji złomu ołowiu (Midland Lead) Woodville (Swadlincote), Wielka Brytania porównaj M L Operations Ltd – produkuje – A Environment Agency – Public Register, Environmental Permitting Regulations – Installations, pozwolenie EPR/UP3138ZQ (status: Effective, posiadacz: M L OPERATIONS LIMITED) nieustalone
Lamezia Terme (San Pietro Lametino) – recykling akumulatorów kwasowo-ołowiowych, piec obrotowy, rafinacja i stopy ołowiu Lamezia Terme, Włochy porównaj New Meca S.r.l. – produkuje – B Regione Calabria – DDG n. 12130 z 30.08.2023, odnowienie AIA dla zakładu New Meca S.r.l. (Lamezia Terme) s. 1, 4 nieustalone

Stopy i normy

Materiały, normy wyrobów i synonimy tej klasy ze słownika stopów i norm.

Słownik nie ma jeszcze materiałów tej klasy z udokumentowaną podstawą powiązania.

Normy wyrobów

Synonimy

PL
blacha ołowiana walcowana · blacha ołowiana
EN
rolled lead sheet · lead and lead alloy strip, sheet, and plate
DE
Bänder und Folien, aus Blei, mit einer Dicke "ohne Unterlage" von <= 0,2 mm (opis CN (DE)) · Platten und Bleche, aus Blei; Bänder und Folien, aus Blei, mit einer Dicke "ohne Unterlage" von > 0,2 mm (opis CN (DE)) · Gewalzte Bleche aus Blei

Cały słownik stopów i norm →

Powiązania

Świeżość danych

Eurostat, Comext DS-045409 (dane roczne)
ostatnie dane: 2025 · pobrano: 2026-11-04 · następna aktualizacja: 2027-02 (okres 2026) pełny rok 2026 – po publikacji danych za grudzień (luty 2027 r.); dane roczne bywają korygowane w kolejnych publikacjach
Eurostat, Comext DS-045409 (dane miesięczne)
ostatnie dane: 2026-08 (wewnątrz UE: 2026-07) · pobrano: 2026-11-04 · następna aktualizacja: 2026-11-13 (okres 2026-09)
Eurostat, PRODCOM DS-059358, DS-059367
ostatnie dane: 2025 · pobrano: 2026-11-04 · następna aktualizacja: 2027-07 (okres 2026) pierwsza publikacja danych rocznych w połowie lipca roku następnego; rewizje – w połowie miesięcy (metadane ESMS prom_esms, pkt 8.1)

Jak cytować

ai-waw.com (2026). Płyty, blachy, taśmy i folia ołowiane – profil produktu: handel UE-27, produkcja PRODCOM i producenci. Zbiór produktów 2.2 (2026-11-04), rewizja klasy 1, SHA-256 5e3843e68b64…; https://www.ai-waw.com/produkty/pb-sheet-strip

BibTeX RIS

Wydanie zbioru
2.2 (4 listopada 2026)
SHA-256 zbioru
5e3843e68b648d953493cc5197b2fc55d797056c8187aa9e1cc561e6c9656376
Rewizja klasy
1 (4 listopada 2026) 47a0b59c1674ed130a738e8c54df35f3e38bf0087e827ba3fd897bd896e834c1

Cytat wskazuje wydanie zbioru produktów, datę budowy i skrót SHA-256 treści zbioru oraz rewizję klasy – ta sama liczba w nowym wydaniu może się różnić (rewizje Eurostatu).

Nota metodyczna

Wpis tylko z dokumentu pierwotnego
Klasa trafia do zakładu wyłącznie wtedy, gdy wskazuje ją dokument pierwotny – karta katalogowa, raport roczny, rejestr albo strona spółki z opisem wyrobu – ze stroną dokumentu i klasą wiarygodności (A, B albo C). Prasa i katalogi firm bez dokumentu spółki nie są podstawą wpisu.
Przypisanie z dokumentu lokalizacji
Gdy dokument spółki opisuje wyrób, a zakład wskazuje dopiero strona lokalizacji, przypisanie wyrobu do zakładu jest wnioskiem – źródło ma wtedy klasę C i wpis czeka na potwierdzenie dokumentem zakładu.
„Pełna gama” nie jest wpisem
Ogólne zapewnienie („pełna gama wyrobów z miedzi”) bez wskazania klasy, wymiarów albo stopów nie tworzy wpisu. Zakład bez wpisu może wytwarzać klasę – rejestr tego nie wie.
Zdolność wyłącznie z dokumentu
Zdolność klasy (kt) – tylko gdy podaje ją dokument; bez szacunków i bez podziału zdolności całego zakładu na klasy. Suma obejmuje wyłącznie zakłady z podaną zdolnością i jest dolną granicą – zawsze z liczbą zakładów, których dotyczy.
Stan wpisu
Produkuje, planowana produkcja (inwestycja ogłoszona w dokumencie), produkcja zakończona. Zakład zamknięty – produkcja zakończona. Liczby kluczowe – tylko „produkuje”.
Kontrola kapitałowa
Podmiot kontrolujący zakład i jego państwo – jak w „Kontroli kapitałowej” (GLEIF Level 2, wyjątki GLEIF, grupy z dokumentów spółek). Udział spoza UE jest liczony wyłącznie wśród producentów położonych w UE-27 z ustalonym kontrolującym (jak domyślny obszar „Kontroli kapitałowej”); zakład spoza UE – np. w Turcji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii albo Serbii – jest poza wskaźnikiem, choć liczy się do zakładów i państw.
Handel i produkcja
Eurostat Comext: UE-27 z państwami spoza UE i wewnątrz UE (przywóz zgłoszony przez państwa UE), kody CN klasy (suma pozycji), tony i euro, 2005–2025 i rok bieżący niepełny (pusty znacznik, bez linii); produkcja sprzedana – PRODCOM (kod może obejmować kilka klas); zużycie pozorne = produkcja + przywóz spoza UE − wywóz poza UE w zakresie kodu PRODCOM. Pozycja CN może obejmować wyroby innych klas (np. pręty i kształtowniki w jednej pozycji) – handel opisuje pozycje CN, nie zakłady rejestru.
Metale osobno
Klasy należą do jednego metalu (aluminium, cynk, miedź, ołów). Każdy metal ma własną stronę; metale mają wspólny układ rodzin – pięć rodzin półwyrobów (walcówka i drut; pręty i kształtowniki; blachy, taśmy i płyty; folia; rury), rodziny spoza półwyrobów (stopy nieobrobione – wsad, proszki i pyły, związki chemiczne, anody i inne wyroby – dziś tylko cynk i ołów; metal nieobrobiony – ołów rafinowany) i wyroby pochodne; w rodzinie – podział według materiału. Rodzina bez klas metalu ma w tabeli porównawczej „–” z opisem. Liczby nagłówka i sumy handlu podaje się osobno dla każdego metalu – tony różnych metali nigdy nie są sumowane. Wyroby pochodne (np. drut nawojowy, konstrukcje, puszki, linki, stal powlekana cynkiem, odlewy ciśnieniowe) są oznaczone i nie są półwyrobami; tony stali powlekanej to masa wyrobu, nie cynku, a tony akumulatorów kwasowo-ołowiowych – masa akumulatorów, nie ołowiu. Klasa poza sumą handlu metalu (stal powlekana, tlenek cynku, odlewy bez kodu CN, tlenki ołowiu, akumulatory) ma notę z powodem.
Odpowiednik w drugim metalu
Para substytucyjna miedź ↔ aluminium (np. drut, rury w kręgach, taśmy, linki) pochodzi z pola słownika albo z mapy par portalu. Porównanie pokazuje liczby obu klas obok siebie, bez sumy, a zdanie o zastosowaniu nie zawiera liczb; para nie oznacza zamienności w każdym zastosowaniu.
Powiązania według metalu
Klasy miedzi mają formę w prognozie R02 i analizę przepływu miedzi w UE; klasy aluminium – analizę przepływu aluminium w UE i analizy krajowe; klasy cynku – analizę przepływu cynku w UE i analizę krajową dla Polski; klasy ołowiu – analizę krajową dla Polski (prognozy R01 i R02 dotyczą tylko miedzi). Odnośnik do analizy wskazany przy klasie ma pierwszeństwo.
Zakres zbioru
Zbiór obejmuje półwyroby z miedzi i aluminium oraz ich stopów, a także wyroby z cynku (blachy tytan-cynk, stopy nieobrobione, proszki i pyły, anody, wyroby pochodne) i z ołowiu (ołów rafinowany, stopy nieobrobione, blachy, proszki, pozostałe wyroby, tlenki ołowiu i akumulatory kwasowo-ołowiowe) w zakładach rejestru „Podmioty”. Liczby zakładów, państw i grup oraz suma zdolności są dolną granicą rynku – rosną wraz z kolejnymi dokumentami.

Strony i Markdown są otwarte do eksploracji tekstów i danych z podaniem źródła; dane JSON – jak pozostałe dane JSON rejestru – są zastrzeżone jako zestawienie bazy danych. Dane handlu: Eurostat (ponowne wykorzystanie z podaniem źródła).

← Wszystkie klasy produktów · Wszystkie podmioty